Operacja małoinwazyjna

Małoinwazyjna bunionektomia Arthrex jest innowacyjną procedurą wykonywaną przez małe nacięcia skóry. Dowiedz się więcej o tym, jak ta procedura trwale skoryguje twój haluks i jak możesz szybciej stanąć na nogi.

arthrex-logo-white-on-transparent

Firma Arthrex dostarcza rozwiązania ortopedyczne na globalnym rynku od 40 lat.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej

Technika małoinwazyjna pozwala na przezskórne wyrównanie struktur kostnych dużego palca przy jednoczesnym zachowaniu tkanek, aby umożliwić szybki powrót do zdrowia.1,2 Każdy haluks jest inny, a Twój chirurg może dostosować korekcję 3D do deformacji za pomocą specjalistycznej procedury i instrumentów Arthrex. Nasza technika wymaga tylko małych nacięć skóry bez konieczności usztywnienia stawu, łagodząc w ten sposób ból haluksów.

Ta wada jest szczególnie częsta u kobiet w średnim wieku, ze względu między innymi na nieodpowiedni dobór obuwia.

Potężna korekcja, bez blizn po operacji

Udowodniono klinicznie, że chirurgia małoinwazyjna osiąga takie same lub lepsze wyniki korekcyjne niż inne, bardziej agresywne operacje,3,4

W wyniku zabiegu przede wszystkim pozbędziesz się haluksa, ale wybór zabiegu małoinwazyjnego wiąże sie także z innymi korzyściami: 

Korzyści mało inwazyjnych zabiegów

Zabieg haluksów jest skuteczną metodą, dzięki której można zniwelować ból, a także poprawić aspekty wizualne. W porównaniu do innych metod, ten sposób jest małoinwazyjny i niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak:

Zaczniesz chodzić zaraz po operacji5

Małe nacięcia nie pozostawią prawie żadnych blizn1

Mniejszy ból pooperacyjny, obrzmienie stopy i sztywność 1,4,6,7

Utrzymasz ruchomy palec przez cały czas1,4

Zapewnisz dobre środowisko gojenia przy minimalnym uszkodzeniu tkanek miękkich6,7,8

0
powrót do aktywności 8 tygodni szybciej
Średnio pacjenci dzięki operacji małoinwazyjnej wracają do zdrowia do 8 tygodni szybciej w porównaniu z procedurami otwartymi.1,9 Większość jest w stanie opuścić szpital bez pomocy kul i są w stanie szybciej wrócić do prowadzenia samochodu i innych codziennych czynności.

Efekty zabiegu

Zobacz efekty, jakie przynoszą zabiegi chirurgiczne na haluksy. Pamiętaj, że efekt widoczny na zdjęciu jest specyficzny dla danego pacjenta. Istnieje szereg indywidualnych uwarunkowań, które będą decydowały o rezultacie końcowym – w Twoim przypadku efekt może się różnić od pokazanego na zdjęciu.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Okres rekonwalescencji po zabiegu małoinwazyjnym wynosi ok. 12-16 tygodnii. Proces gojenia wygląda następująco:

W dniu zabiegu

Małoinwazyjna korekcja halusków pozwoli Ci znacznie szybciej wrócić do codziennej aktywności, niż przy operacji otwartej.

Po 2-4 tygodniach

W tym okresie po operacji należy nosić odciążające buty. Jednocześnie w tym czasie rozpoczyna się ćwiczenia ruchowe, aby zachować ruchomość stawu.

Po 4-12 tygodniach

Po ok. 4 tygodniach od operacji można spodziewać się powrotu do codziennej rutyny, prowadzenia samochodu, noszenia butów sportowych i rozpoczęcia aktywności fizycznej.

Po 12-16 tygodniach

Po 12 tygodniach można powrócić do noszenia butów na wysokim obcasie oraz do sportów, które mocniej obciążają stopy, np. jogging.

Pamiętaj, że proces gojenia haluksów jest indywidualny. Przedstawiony schemat służy orientacyjnie. Leczenie i okres rekonwalescencji należy omówić ze specjalistą.

Ponadto wskazane jest umawianie się na wizyty kontrolne u fizjoterapeuty, a jeśli to konieczne, należy wykonać medyczny drenaż limfatyczny przed operacją.

Jesteś lekarzem?

Jeśli jesteś lekarzem lub prowadzisz centrum ortopedyczne, sprawdź rozwiązania dla profesjonalistów od Arthrex.  Dowiedz się, jak możemy współpracować, by oferować pacjentom najlepsze dostępne metody leczenia. 

Treści dla profesjonalistów medycznych

Po rozwinięciu z menu głównego zakładki „dla profesjonalisty” znajdziesz treści (w tym reklamy wyrobów medycznych) dedykowane wyłącznie osobom wykonującym zawód medyczny lub prowadzącym obrót wyrobami medycznymi. Jeśli należysz do tej grupy osób, wybierz „potwierdź” i przejdź do tych treści.

Scroll to Top